Herdenking bij Bosch en Duin op 24 mei

Op 26 mei 1944 zijn in de Loonse en Drunense Duinen vlakbij Bosch en Duin in Udenhout, veertien verzetshelden gefusilleerd. Onze school, BS De Wichelroede, heeft dit monument geadopteerd. Onze leerlingen van groep 8 zullen i.v.m. het weekend op vrijdag 24 mei a.s. om 11.00 uur zoals ieder jaar de herdenking verzorgen. De ingetogen wijze, waarop zij dit doen, wordt door de nabestaanden op zéér grote prijs gesteld. Eén van hen zei: ”Ik was een meisje van 15 toen mijn broer op 22-jarige leeftijd gefusilleerd werd. Dit heeft heel mijn leven een grote impact op mij gehad. De warme manier waarop deze kinderen de14 herdenken, is telkens weer een grote steun voor mij.”

Onze leerlingen voelen zich nauw betrokken bij dit monument en nodigen dan ook iedereen uit om hierbij aanwezig te zijn. Op school wordt een powerpointpresentatie gegeven over de oorlogsmonumenten in de duinen. Er wordt verteld over de verzetsdaden van de 14 gefusilleerden, wat er in 1944 gebeurde bij Bosch en Duin, over de vergeefse zoekpogingen naar de verdwenen lichamen en ook wordt de symboliek van het prachtige gedenkteken uitgelegd. Hopelijk zien onze leerlingen u op vrijdag 24 mei om 11.00 u bij het monument, gelegen aan het rolstoelpad bij Bosch en Duin, Schoorstraat 52 te Udenhout.

Hier is ook een QR-codeplaatje geplaatst, waarop u alle informatie over dit monument met uw gsm kunt aflezen.

Foto: Henk Peeters

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *